۲۰ راه جلوگیری از هدررفت سود در کسب و کارهای کوچک

۲۰ راه جلوگیری از هدررفت سود در کسب و کارهای کوچک

به طور کلی در کسب و کارهای کوچک از دست ندادن سود به دست آمده، اولویت بیشتری از کسب سود (سوددهی) دارد. متاسفانه، اکثر کسب و کارهای جدید طی چند سال اول با شکست مواجه می‌شوند که دلیل این امر ناتوانی در تولید سود کافی است. در این مقاله قصد داریم به بحث و بررسی در خصوص ۲۰ هدررفت سود در کسب و کارهای کوچک بپردازیم.

برای دانستن راه های سوددهی در کسب و کار لازم است این موارد را بدانید، با ما همراه باشید:

۱- رضایت مشتری

اگر بخواهید که نارضایتی مشتری را کاهش دهید، اولین دقایق، روزها و هفته های استفاده از محصول یا سرویس شما توسط مشتری بسیار مهم است. برای مشتری پس از خرید محصول، میزان رضایت از خدمت دهی شما بسیار حائز اهمیت است.

۲- مشتریان فراموش شده

مشتریان شما در واقع مشتریان هدف دیگران هستند. این که آنها از شما خرید کنند، بدین معنا نیست که شما آن ها را برای همیشه در اختیار دارید. حفظ ارتباط با مشتریان به طور دوستانه، می تواند به حفظ مشتریان وفادار و در نتیجه به بهبود فروشتان نیز کمک نماید.

۳- بازاریابی نادرست

سعی کنید از بازاریابی به نحو احسنت و اصولی استفاده نمایید. بازاریابی که هیچ کس به آن توجه نکند یک ریال هم ارزش ندارد. اگر کاری برای بازاریابیتان انجام می دهید مطمئن شوید اثر گذار است.

۴- سرریز کردن اطلاعات

دادن اطلاعات بسیار زیاد به افراد، به زودی آن ها را از شما دور خواهد کرد. بهتر است که اطلاعات را به طور مداوم و تدریجی بطوریکه مشتری را علاقه مند و کنجکاو نگه دارد، انجام شود.

۵- نداشتن تضمین برای تعهداتتان

اگر شما تعهدی می دهید، باید آن را با شواهدی به اثبات برسانید. نقل قولی از مشتری یک مطالعه موردی مناسب در کنار محصولتان به شما کمک می کند که افراد به محصولاتتان توجه کنند.

۶- طرد محصول از طرف افراد

فرض کنید که فردی آماده خرید از شماست ولی پس از مشورت با دیگران، از شما محصولی خریداری نمی کند، پس لازم است که شما افراد موثر بروی مشتریانتان را شناسایی نمایید و کاری انجام دهید که آن ها از شما خرید نمایند.

این مطلب را هم ببینید...
زندگینامه شاهرخ ظهیری صاحب شرکت مهرام و اولین تولید کننده سس مایونز در ایران

۷- از دست دادن یک کانال

اگر مشتری شما به اینترنت اعتماد ندارد، اما شما راهی بجز آن برای دریافت ندارید؛ یا اگر هنگام جستجو در گوگل نمایش داده نمی شوید شما یک کانال ارتباطی موثر را از دست داده اید.

 
 

۸- اطلاعات نامناسب

اگر مشتری از شما خدمتی را بخواهد و عملکرد شما ضعیف باشد، شما به عنوان یک بنگاه ضعیف مورد قیاس قرار می گیرید.

۹- از دست دادن زمان مناسب

افراد عالی رتبه که مشغله زیادی دارند معمولا جستجوی اینترنتی و شبکه اجتماعی خود را عصرها بررسی می کنند، آیا در این بازه زمانی شما در دسترس هستید؟

۱۰- ناشناس بودن در میان افراد (ارجاع دهندگان)

به عنوان مثال، دوست من دیشب در فیسبوک پستی گذاشت و درخواست محل یک مغازه تعمیر ماشین چمن زنی را کرد و سه نفر افرادی را پیشنهاد کردند و او یکی از آن ها را انتخاب کرد. پیشنهاد نشدن در میان افراد، در واقع از دست دادن یک موقعیت فروش است.

۱۱- نداشتن پیشنهادات شما

دانستن اینکه یک شخص یا یک مشتری محصولی را که شما می فروشید از جای دیگری خریداری نموده آزاددهنده است. برای جلوگیری از این امر، لیست محصولاتتان را پشت فاکتورها بزنید یا در ایمیل هایتان ذکر کنید.

۱۲- توانائی های بازاریابی استفاده نشده

فعالیت های بازاریابی قله ای-دره ای به این معناست که هر وقت میخواهید کاری انجام دهید، آن کار هزینه و زمان بیشتری نسبت به حالتی انجام تدریجی و آرام آن دارد.

۱۳- شروع از صفر

اگر شما برای مدت زمانی طولانی فعالیت خود را متوقف کنید در واقع دوباره باید از ابتدا و صفر شروع کنید که هزینه بیشتری داشته و بسیار سخت تر است.

این مطلب را هم ببینید...
خلاصه کتاب ” رسیدن به فروش بیش از حد ” نوشته دنیل پریستلی

۱۴- انجام کارهای اشتباه

پذیرش کارهایی که در آن زیاد تخصص ندارید موجب تضعیف روحیه شما خواهد شد و در واقع هزینه فرصت برای استفاده از منابع ارزشمندتان برای کارهای کم سود است.

۱۵- خستگی پرهزینه

داشتن فروش نامساعد به یک برنامه فعالیت بازاریابی نامساعد مربوط است که فشار شدیدی روی شما و تیم تان دارد. اگر یک جریان کاری قابل پیش بینی داشته باشید می توانید در این مورد بهتر عمل کنید.

۱۶- عدم آمادگی

شما یک ایده بازاریابی بسیار عالی دارید و با استفاده از آن تقاضای زیادی را ایجاد کرده اید ولی در واقع به طور کامل برای پاسخ گویی به این تقاضاها آماده نیستید. یک فرآیند فروش قوی و با ثبات میتواند برای شما زمانی را برای رسیدگی به تقاضاهای در حال کاهش مهیا کند.

۱۷- یک سوال پاسخ داده نشده

هرگاه مشتری مشکلی دارد یا سوالی میپرسد شما در واقع دوباره برنده می شوید زیرا اگر شما نتوانید به آن پاسخ دهید فردی که می تواند به آن پاسخ دهد یک کلیک فاصله دارد.

۱۸- عدم پاسخگوئی سریع

وقتی ایمیلی برای شما ارسال می شود یا تلفنی زده می شود پاسخگویی سریع به آن بسیار مهم است زیرا با طولانی شدن این زمان، فرد دیگری می تواند به این درخواست خرید پاسخ دهد.

۱۹- توصیه بسیار سریع

برخی فروشندگان ممکن است قبل از فهم کامل مسئله مشتری سریعا به او پیشنهاداتی بدهند یا کمیسیون زیادی روی یک محصول خاص ممکن است فروشنده را ترغیب به پیشنهاد آن به مشتری کند.

۲۰- ابزار نامناسب برای شغل

خریداران در هریک از مراحل تصمیم گیریشان به اطلاعات مختلفی نیاز دارند، اگر شما آن را در دست نداشته باشید یا از وسیله و ابزار غلطی در زمان نامناسب استفاده کنید ممکن است مشتری را از دست بدهید.

لینک کوتاه مطلب: http://gozaltabrizim.com/GozaL3E2xq
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + هفت =

بالا