چگونه می توان بدون پشیمانی زندگی کرد؟

چگونه می توان بدون پشیمانی زندگی کرد؟

زندگی کردن بدون احساس پشیمانی به نظر موضوع جالب و مهمی می‌آید! یکی از بزرگترین مشکلات ما این است که خود را به خاطر اشتباهاتی که مرتکب شده‌ایم، نمی‌بخشیم. همیشه نوعی احساس گناه را با خود همراه داریم و خودمان را سرزنش می‌کنیم. شاید بهتر باشد بدانید که احساس گناه، پایین‌ترین و ضعیف‌ترین ارتعاش را دارد.

چیزی که باید توجه داشته باشید، این است که آن فردی که آن اشتباهات را در گذشته مرتکب شده است، فردی که الان هستید نیست!
در حقیقت، شما فردی کاملاً متفاوت، با دانسته‌ها، تجربیات، منطق و دیدگاه‌های متفاوت هستید.
شخصی که در گذشته مرتکب آن خطاها شده بود، شما نبودید؛

بلکه جوانی شما بوده است که در کل می‌توان گفت فردی کاملاً متفاوت بوده است. بنابراین خود را سرزنش نکنید و گذشته خود را کاملاً فراموش کنید. هیچ ایرادی ندارد؛ همه مرتکب اشتباه می‌شوند!

هیچکس کامل و عالی و بی نقص نیست!
مرتکب اشتباه شدن، بخشی طبیعی از زندگی انسان است. درست به همان اندازه که نفس کشیدن طبیعی است! این اشتباهات به ما کمک می‌کنند تا رشد کنیم و به اشخاصی بهتر و متفاوت‌تر تبدیل شویم.

می‌توانید برای رهایی کامل از احساس پشیمانی، کاری را به یاد بیاورید که به خاطر انجام دادنش به خود افتخار می‌کنید. مثلاً اگر به کسی کمکی کرده‌اید یا کار مهمی انجام داده‌اید. اگر خود را نبخشید، اشتباهات وجود شما را تسخیر کرده، و فکر کردن به آن‌ها شما را به فردی منزوی و نا امید تبدیل خواهد کرد.
اما اگر خودتان را ببخشید، می‌توانید با خیالی آسوده به زندگی و سایر کارهای خود بپردازید.

این مطلب را هم ببینید...
تولید کاغذهای بانکی برای ۵۰ پوند جدید

 

از این تجربه چه درسی گرفتید؟
در نهایت، از خودتان سوال کنید که: «از این تجربه چه درسی آموختم؟ آیا باید کاری را کمتر یا بیشتر انجام دهم تا دوباره مرتکب چنین اشتباهی نشوم؟» اگر به سخت‌ترین تجربیات خود از دیدگاه یادگیری نگاه کنید، همیشه به جای پشیمانی و افسوس خوردن، چیزی برای آموختن پیدا خواهید کرد.

تا زمانی که از تجربیات خود درس بگیرید، و از آن درس در تجربیات دیگر خود استفاده کنید، پیشرفت شما تضمین شده خواهد بود و این یعنی «زندگی بدون پشیمانی!»

پیام مهم را دریافت کنید!
زندگی امروز شما، نتیجه تمامی انتخاب‌ها و تصمیمات گذشته شماست. زمانی که تصمیمی جدید می‌گیرید، آینده‌ای جدید می‌سازید.
یادتان باشد که هیچ اتفاقی در زندگی، بی دلیل و به طور تصادفی رخ نمی‌دهد. هر تضادی که با آن بر می‌خورید و یا هر اشتباهی که مرتکب می‌شوید، پیامی برای شما دارد که برای تکامل روح شما لازم و ضروری است.

اگر پیامی که باید را دریافت نکنید، آن اتفاقات تکرار می‌شوند و مرتکب اشتباهات جبران ناپذیرتری خواهید شد. پس اگر اشتباهی رخ داد، به جای اینکه ناراحت باشید یا افسوس بخورید، به دنبال دریافت پیامی مهم از آن باشید.

امروز، ۸۶۴۰۰ ثانیه زمان داری!

فکر کردن به گذشته یا آینده، هر دو شما را از زندگی در زمان حال باز می‌دارد. فکر کردن به گذشته باعث احساس پشیمانی یا افسوس در شما شده، و فکر کردن به آینده اغلب باعث ایجاد حس نگرانی و تشویش می‌شود؛ زیرا ناشناخته‌ها و اینکه نمی‌دانید در آینده قرار است چه اتفاقی رخ دهد، شما را خواهد ترساند.

این مطلب را هم ببینید...
اینیستاگرام را توضیح دهید

همچنین، هیچ کس از شما نمی‌پرسد که هفته گذشته چکار کرده‌اید! فقط و فقط امروز شما مهم است؛ شما فقط امروز را دارید و این یعنی ۸۶۴۰۰ ثانیه که می‌توانید در هر لحظه از آن تصمیمی بگیرید یا انتخابی داشته باشید که آینده شما را بسازد یا نابود کند! انتخاب با شماست که چطور از این ۸۶۴۰۰ ثانیه فرصتی که امروز برای زندگی دارید، به سود خود استفاده کنید!

لینک کوتاه مطلب: http://gozaltabrizim.com/GozaLqAEHB
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

بالا