روشی عالی برای آموزش کودکان

روشی عالی برای آموزش کودکان

مطالعات علمی فراوانی وجود دارند که ارزش خندیدن و سرگرمی را در همه سطوح نشان داده  اند.

در سطح روانشناختی یا فیزیکی، سرگرمی و سرگرم ساختن ابزار فوق العاده ای برای یادگیری است.

علاوه بر این تسکین دهندۀ طبیعی استرس است بخاطر اینکه باعث فعال شدن و رها سازی دوپامین و سروتونین شده و سلامت افراد را ارتقا می دهد.

بنابراین، اگر سرگرمی برای مبارزه با استرس و افسردگی مناسب است چرا نباید از آن در آموزش کودکان مان و کاهش سطوح اضطراب استفاده کنیم؟

بر اساس یافته های علمی، سرگرم سازی یادگیری به یادگیری کودکان کمک می کند

گروهی از روانشناسان دانشگاه پاریس در جدیدترین تحقیق شان یافته های همه تحقیقات گذشته که ارزش بالای خندیدن را تایید کرده بودند را جمع آوری کردند.

بر اساس یافته های این گروه از محققان، خندیدن نه تنها بهترین دارو برای بدن است، بلکه برای یادگیری کودکان نیز فوق العاده است. در واقع، بر اساس داده های بدست آمده، کودکان زمانی که می خندند بهتر یاد می گیرند.

سرگرمی سازی یادگیری مغز کودکان را تغییر می دهد

بر اساس یافته های علمی، خندیدن می تواند شیمی مغز را تغییر دهد. با ایجاد سرگرمی و هیجانات مثبت، سطح دوپامین افزایش می یابد.

مقالۀ مرتبط: نگاهی آناتومی مغز

دوپامین یک انتقال دهندۀ عصبی است که در فرایندهای شناختی مغز درگیر است. بر اساس تحقیقات، این ماده به تغییرات در کورتکس پیشین کودکان حساس است. بنابراین، روی نورون های کورتکس پیشین در سطح بافت سلولی تاثیر می گذارد. تحریک عمیق ترین لایه را ارتقاء داده، یادگیری را بر می انگیزد و تنظیم خوب فرایندهای شناختی را تسهیل می کند.

این مطلب را هم ببینید...
زندگینامه بیژن پاکزاد طراح مشهور جهان

سرگرمی به عنوان تمرکز توجه

علاوه بر این، باید بخاطر سپرد که بر اساس مطالعات متعدد، سطوح پایین دوپامین روی حافظه تاثیر می گذارد. و کاملا واضح است که نبود دوپامین باعث تاثیرات منفی متعدد می شود.

واضح است که سرگرمی سازی یادگیری اتفاقی عالی است. در واقع، در مطالعه ای که در دانشگاه سم هیوستون (Sam Houston State University) انجام شد، محققان دریافتند که معلمان زمانی که در حین تدریس از طنز استفاده می کردند، دانش آموزان بیشتری مطالب را بخاطر می سپردند.

کاملا واضح به نظر می رسد که سرگرمی سازی یادگیری تکنیکی عالی برای آموزش کودکان است. با توجه به این ایجاد محیطی ریلکس و صمیمی، دور از اضطراب و استرس، باعث ارتقاء جلب توجه کودکان می شود.

شکی نیست زمانی که سرگرم هستیم، یادگیری و توجه کردن بسیار آسانتر است. در واقع، بنظر می رسد این موضوع برای بزرگسالان نیز صدق می کند.

به عنوان بزرگسالان، معلمان، مدرسان، آموزگاران و یا به سادگی موجودات اجتماعی، اگر آموزش را سرگرم کننده کنیم، یادگیری بسیار آسان تری برای دیگران، کودکان و بزرگسالان خواهیم داشت. بیاید با هم انجام دهیم.

لینک کوتاه مطلب: http://gozaltabrizim.com/GozaL8qyof
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + نوزده =

بالا