در لحظه زندگی کن

در لحظه زندگی کن

خارج از درک سه بُعدی ما، زمان معنا و مفهومی ندارد. هرچه هست، همین لحظه است و آینده و گذشته‌ای وجود ندارد. هنر زندگی کردن در لحظه حال، هنری است که هر انسانی باید بلد باشد. در غیر این صورت، زندگی‌اش را یا در افسوس گذشته، و یا در نگرانی آینده هدر خواهد داد.

در این مقاله، می‌خواهیم درباره پذیرش کامل لحظه حال صحبت کنیم. متأسفانه، اغلب انسان‌ها غرق در گذشته خود هستند؛ برای رویاهای کودکی‌شان افسوس می‌خورند، حسرت ازدواج ناموفقی که داشته‌اند را می‌خورند، غرق ورشکستگی‌های گذشته خود هستند و تمام عمر خود را در گذشته سپری می‌کنند.

برخی دیگر از افراد، همیشه ترس آینده را دارند! تمام وقت و انرژی خود را می‌گذارند و ساعت‌ها سخت کار می‌کنند و از خیلی لذت‌ها و تفریح‌ها می‌گذرند، فقط برای اینکه در آینده راحت زندگی کنند؛ و جالب است بدانید که این آینده، هرگز فرا نخواهد رسید! آینده، یعنی یک ثانیه بعد شما! اگر می‌خواهید از عمر محدود خود نهایت استفاده را ببرید، موظف هستید تا در لحظه حال زندگی کنید!

اما تیم آکادمی بازار مطمئن است که وقتی با شما صحبت می‌کند، یعنی با دسته‌ای متفاوت از افراد صحبت می‌کند! ما می‌دانیم که داریم با انسان‌های با انگیزه صحبت می‌کنیم که می‌دانند باید مشتاقانه در لحظه حال زندگی کنند. زمانی که درباره آینده صحبت می‌کنیم، درباره مسائلی حرف می‌زنیم که هنوز رخ نداده‌اند. و تنها راه رخ دادن آن‌ها، فراهم کردن شرایط لازم در زمان حال است.

پس هر اتفاقی که دوست دارید در آینده رخ دهد، مستلزم این است که در این لحظه بی‌نظیر و بهترین باشید! تنها در این صورت است که می‌توانید بر زندگی خود و دیگران، تاثیرگذار باشید. اگر بتوانید با اشتیاقی سوزان در لحظه حال زندگی کنید و همه کارهایی که علاقه دارید را انجام دهید، در شرایط مناسبی برای دستیابی به آینده قرار خواهید گرفت. .

این مطلب را هم ببینید...
چقدر مطابق علاقه و روحیات واقعی خودتان زندگی می‌کنید؟

 

امروزت را زندگی کن

از امروز، در رأس اهداف شما باید این باشد که در لحظه حال زندگی کنید. از تمام آنچه که دارید لذت ببرید، دست از کارهایی که به اجبار و فقط برای رفع نیازهای آینده انجام می‌دهید، بکشید و به سراغ کارهایی بروید که واقعاً از انجام آن‌ها لذت می‌برید. رمز موفقیت در هر کاری، این است که عاشق انجام آن کار باشید و با اشتیاقی سوزان به سراغ آن بروید.

در این صورت است که آینده خود را بیمه کرده‌اید. زندگی در لحظه حال، یعنی اهمیت ندادن به حرف دیگران؛ یعنی اهمیت ندادن به گذشته؛ یعنی غصه آینده را نخوردن؛ یعنی برای من مهم نیست که چه پیش بیاید، امروزم را آنطور که می‌خواهم زندگی می‌کنم!

 
 

از هر لحظه لذت ببر

هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید، از خود سوال کنید:

«اگر امروز، آخرین روز زندگی من باشد، چه کارهایی دوست دارم انجام دهم و چطور روزم را می‌گذرانم؟» و دقیقاً همان کارها را انجام دهید. طوری زندگی کنید که در لحظه مرگ، با فرشته مرگ همدست باشید و مشتاق رفتن!

در لحظه حال زندگی کردن، یعنی اگر الان در مهمانی هستید، از با هم بودن و دورهمی‌تان لذت ببرید، نه اینکه جسمتان حضور داشته باشد و ذهنتان درگیر چک‌های فردا باشد! شما باید تمرین کنید و یاد بگیرید که در جسم و ذهنتان هر دو باهم در لحظه حال حضور داشته باشند.

زندگی در حال حاضر، یعنی اگر احساستان بد شد، سریعاً بتوانید لبخند بزنید و آن احساس را از بین ببرید. زیرا یک ثانیه قبل، دیگر گذشته است! یادتان باشد که هدف از خلقت انسان، لذت بردن از زندگی در لحظه است! و لذت بردن از زندگی، یعنی داشتن احساس خوب در هر لحظه! پس اگر امروز و این لحظه را با احساس خوب سپری کردی، بدان که زنده هستی و زندگی کرده‌ای!

این مطلب را هم ببینید...
شکر در قرآن و منابع اسلامی

موفقیت بدون تلاش بدست نمی‌آید و در این باب مثالی داریم که می‌گوید، “نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود” ، اما اگر باور ما این باشد که موفقیت تنها با سختی کشیدن همراه است، اینگونه نیز می‌شود! با کسب نکات سمینارهای موفقیت، خود را قوی‌تر و مصمم‌تر از گذشته کنید..

 

 

لینک کوتاه مطلب: http://gozaltabrizim.com/GozaLmf6fl
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − پنج =

بالا