زندگینامه استفان پرسون موسس پردرآمدترین فروشگاه H&M

زندگینامه استفان پرسون موسس پردرآمدترین فروشگاه H&M

همراهان عزیز گوزل تبریزیم هدف ما در این مقاله آشنایی شما با زندگینامه استفان پرسون یکی از اشخاص موفق و ثروتمند جهان است. او موفق شده به عنوان یکی از کارآفرین های برتر در کشور سوئد مشهورشود و جزو یکی از ثروتمندترین افراد این کشور و همچنین با در دست

داشتن ۳۰.۶ میلیارد دلار دارایی در فهرست ثرتمندترین مردان جهان نیز جای داده شود.

بنابراین با ما در ادامه این مطلب همراهی کنید تا شما را با زندگینامه استفان پرسون آشنا سازیم. استفان پرسون، بازرگان و کارآفرین میانسال اهل کشور سوئد می باشد که چندین بار از طرف نشریات گوناگون به عنوان یکی ازثروتمندترین افراد شناخته شده است. آخرین بار نشریه

فوربس بود که پرسون را به عنوان ثروتمندترین سوئدی تاریخ معرفی کرد . ارزش دارایی های استفان پرسون در سال ۲۰۱۳ میلادی در حدود ۲۸ میلیارد دلار برآورد شده بود.

پرسون که ریاست هیات مدیره ی شرکت ( اچ اند ام ) را به عهده دارد و هم چنین یکی از سهامداران اصلی این کمپانی به حساب می آید، تاکنون موفق شده با مدیریت بسیارخوب خودش یکی از بهترین شرکت های دنیا را در دست بگیرد و اداره کند و هر سال در لیست برترین و هم

چنین ثروتمندترین مدیران دنیا قرار بگیرد.

 

زمان کودکی و نوجوانی استفان پرسون

estefan persson

زندگینامه استفان پرسون

استفان پرسون (stefan persson ) در تاریخ ۲۴ اکتبر سال ۱۹۶۶ میلادی و در استکهلم، پایتخت کشور سوئد متولد شد . او در خانواده ای ثروتمند به دنیا آمده بود و به نظر کار خیلی سختی برای تبدیل شدن به ثروتمندترین فرد تاریخ کشورسوئد را نداشت. اما در نظر داشته باشید

پولدارهای بسیاری هستند که پدر و مادرشان ثروت بسیاری را در اختیار دارند، اما در آخر به یک فرد معمولی تبدیل می شوند و بزرگ ترین هنرشان خرج کردن تمام پولی است که پدر یا مادرانشان با تلاش بسیاربه دست آورده است. اما در مورد استفان شرایط اصل به این صورت نبود.

 

او که از همان اوایل نوجوانی نسبت به تحصیل خود با اهمیت بود تصمیم گرفت تا از همان دوران نوجوانی عزم خود را جزم کرده و در آینده به عنوان یکی از مدیران شرکت های بزرگ دنیا انتخاب شود.

اما نمی توان از نقش پر رنگ پدر استفان در زندگینامه استفان پرسون به سادگی عبور کرد، زیرا اگر سخت گیری های او نبود استفان پرسون هیچگاه به جایگاه امروزه خود دست پیدا نکرده بود و در واقعیت هم پدر و هم مادرش و هم خود او تلاش و کوشش کردند تا او به موقعیت و شرایط اکنون برسد.

 

شروع فعالیت حرفه ای پرسون
استفان پرسون (stefan persson) که طبق آخرین رده بندی نشریه فوربس به عنوان دومین فرد ثروتمند کشورسوئد شناخته می شود، امروزه در ایالات متحده آمریکا زندگی میکند. ارلینگ پدر استفان نقش بسیار زیادی را در رسیدن او به این جایگاه ایفا کرد.

این مطلب را هم ببینید...
۷ نکته برای مواجهه با بحران

پدر استفان در سال ۱۹۴۷ میلادی مجموعه فروشگاه های زنجیره ای Hennes & Mauritz را راه اندازی کرد. و این مجموعه ی بسیار بزرگ بعدها توسط پدر به پسر واگذار شد و استفان نیز موفق شد پدرش را سربلند کند. امروزه این فروشگاه بزرگ در بیش از ۲۰۰ کشور اروپایی و هم چنین آمریکای شمالی هزاران شعبه فعال را در اختیار دارد.

اما از نکاتی که این فروشگاه های زنجیره ای را نسبت به سایر رقبا متفاوت کرده است، کیفیت کار بالای این مجموعه است، به صورتی که Hennes & Mauritz اکنون جزو یکی از بهترین فروشگاه های زنجیره ای در دنیا است. به احتمال زیاد اگر پدر استفان این فروشگاه را مثلا در یکی از خیابان های تهران راه اندازی می کرد،در نهایت به یک سوپر مارکت معمولی تبدیل میشد که در بهترین حالت ممکن ۵ تا مشتری در روز داشت.

اما کشور سوئد کشوری است که خیلی از فروشگاه های زنجیره ای دنیا از آنجا به پا خواسته اند. اشخاصی چون والتون و برادران آلبرت از جمله شناخته شده ترین سوئدی هایی می باشند که به دلیل احداث مجموعه فروشگاه های زنجیره ای در دنیا شناخته می شوند.

 

در واقعیت فضای کشور سوئد و روش مدیریت و برنامه ریزی وزرا و حکم رانان این کشور سبب شده تا استفان پرسون و پدرش بتوانند به چنین موفقیت بزرگی دست پیدا کنند، وگرنه همان گونه که ذکر شد راه اندازی همچین فروشگاهی در ایران بدون کمک و یاری از سوی قدرتمندان تقریبا غیرممکن است.

ارلینگ پرسون برای آن که مجموعه فروشگاه های زنجیره ای خود را احداث کند، قصد داشت کاملا متفاوت از رقبای خویش عمل کند. در واقعیت او از سبک و مدل کلیشه ای و قدیمی فروشگاه های کشورش راضی نبود، به همین علت با اتمام جنگ جهانی دوم سفری به کشور آمریکا داشت و در آن جا با فروشگاه هایی مانند مکیز و بارنیز آشنا شد و تلاشش را کرد که در احداث فروشگاه های خودش این دو مجموعه را به عنوان الگوی مناسب خودش برگزیند، زیرا حجم بسیارگسترده ای که مجموعه فروشگاه های زنجیره ای مکیز و بارنیز داشتند.

در زندگینامه استفان پرسون به این نکته اشاره می شود که پدر استفان، ارلینگ، را تحت تاثیر قرار داده بود و او تصمیم گرفت تا هر چه زودتر فروشگاهی را با الهام گیری از مجموعه فروشگاه های زنجیره ای آمریکایی راه اندازی کند.

مدیریت استفان پرسون در کمپانی( اچ اند ام)
کمپانی اچ اند ام
مدیریت استفان پرسون در کمپانی( H&M)
استفان پرسون اکنون مدیریت کمپانی Hennes & Mauritz را که پدرش راه اندازی نمود را در اختیار دارد. این کمپانی که به اختصار با نام اچ اند ام معروف است. یکی از مجهزترین و مدرن ترین فروشگاه های دنیا است. ارلینگ پرسون تصمیم گرفت تا در سال ۱۹۸۲ مدیریت این مجموعه را در اختیار پسر خودش استفان قرار دهد.

این مطلب را هم ببینید...
انوشه انصاری اولین زن فضانوردایرانی

خانواده پرسون اکنون چیزی حدود ۳۳ درصد از سهام این شرکت را در دست دارند و هم چنین از ۶۹ درصد حق رای برخوردار می باشند. در زندگینامه استفان پرسون آمده است یکی از علت های شهرت کمپانی اچ اند ام در سطح جهان عرضه ی لباس های ارزان قیمت می باشد.

 

البته فکر نکنید که اجناسی که در این مجموعه فروشگاه ها به مردم عرضه می شود در کنار ارزان بودن، همانند دیگر فروشگاه های موجود از کیفیت نازلی نیز برخوردار است، که اگراین چنین بود اکنون Hennes & Mauritz هرگز نمی توانست بیش از ۱۰۰۰ شعبه در کشورهای پیشرفته اروپایی راه اندازی کند و با توجه به بالاتر بودن سطح انتظارات مردم اروپا و آمریکای شمالی نسبت به اکثریت حاضر در کشور ما قطعا اگر این فروشگاه اجناس بدون کیفیت را به دست مردم عرضه می کرد، از طرف آن ها تحریم شده بود و هیچ وقت به موفقیت امروزی دست پیدا نکرده بود.

شرکت فعلی استفان پرسون موفق شده است با تبلیغات در مجله های مختلف به جایگاهی خوب و بالا در میان فروشگاه های گران قیمت و رقیبان خود برسد. ورود این شرکت به میلان را می توانیم یکی از موفقیت های چشمگیر این کمپانی بدانیم، زیرا از گذشته تا به امروز، میلان به عنوان شهر مدها شناخته می شود.

با وجود اینکه اوایل خیلی از کارشناسان از ورود اچ اند ام به میلان مخالفت می کردند، به این علت که معتقد بودند قیمت ارزان لباس های این مجموعه نشان از کیفیت نازل تولیداتشان را دارد، اما در آخر این کمپانی با ریسک های بسیار و تحت مدیریت استفان پرسون به میلان وارد شد. از دیگر موفقیت های اچ اند ام استفان پرسون می توانیم به موفقیت آن در بازارهای کشور آلمان و سانفرانسیسکو و کنار زدن رقیبانی چون GAP اشاره کرد . Hennes & Mauritz

با احداث فروشگاه های گوناگون در شهرهایی که GAP بیشترین فروشگاه را در آنجا در اختیار داشت سعی کرد به رقابت با این کمپانی بپردازد که در نتیجه با موفقیت از این میدان جنگ بیرون آمد و شعبه های گوناگون نیویورک و تورنتو از دیگر مراکز بسیار معتبر اچ اند ام در سطح جهان می باشد.

زندگینامه استفان پرسون

لینک کوتاه مطلب: http://gozaltabrizim.com/GozaLjxmgS
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

بالا