برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
هوای فشرده یکی از الزامات جهت راه اندازی ماشین آلات صنعتی در هر خط تولیدی و فعالیت حرفه ای

هوای فشرده یکی از الزامات جهت راه اندازی ماشین آلات صنعتی در هر خط تولیدی و فعالیت حرفه ای

هوای فشرده

هوای فشرده به مانند نیروی برق در هر خط تولیدی یکی از الزامات جهت راه اندازی ماشین آلات صنعتی می باشد به طوری که با پیشرفت های حاصل شده در ساخت ماشین آلات صنعتی توسط سازندگان جهت بهره برداری از ماشین آلات نیاز به هوای فشرده است. ( کمپرسور هوای فشرده در کمپرسورسازی آریا کمپرسور )

کمپرسور اسکرو
کمپرسور اسکرو

شرکت آریا کمپرسور

گوزل تبریزیم؛ شرکت آریا کمپرسور با توجه به نیاز بازار به این صنعت تمام توان و امکانات خود را از نظر سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در راستای تولید کمپرسور و تجهیزات جانبی هوای فشرده گذاشته است، هوای فشرده در تمامی صنایع که محصول را تولید می‌کنند مورد نیاز است بنابراین بازار هدف این صنعت تمامی صنایع تولیدی می باشد، صنایع مهم از قبیل نفت، گاز، پتروشیمی، معدن، فولاد، شیشه، ساختمان، خودرو، دارویی ، بهداشتی و سایر صنایع فعال را می توان نام برد.

قطعات اصلی

این شرکت توانسته است قطعات اصلی خود را از برترین برندهای اروپایی جهت نصب بروی کمپرسور تهیه نماید، شرکتهایی که در تامین قطعات اصلی به عنوان تامین کننده می‌توان نام برد شرکت روتورکومپ آلمان (Rotorcomp)، ایرزن آلمان (Aerzan) گاردنردنور فنلاند   (GardnerDenver) ترمومکانیکال ایتالیا (Termomechanical)، VMC ایتالیا، LG کره، هیوندای کره و…. شرکت های تولیدی بر اساس نیاز خود نسبت به تأمین کمپرسور اقدام می‌کنند.

بنابراین تولیدات این شرکت از ظرفیتهای یک متر مکعبی الی چهل متر مکعبی و فشار کاری 13_7 بار قابل تولید است همچنین بر اساس کیفیت هوای مورد نیاز ممکن است شرکت ها از تجهیزات مختلف استفاده نمایند در واقع در برخی صنایع وجود قطرات آب و بخارات روغن مانعی در خط تولید آنها ندارد بنابراین شرکتها از تجهیزاتی مانند درایر تبریدی، میکروفیلتر ها و سایر لوازم مورد نیاز استفاده نمی کنند و فقط بعد از کمپرسور از مخازن تحت فشار به عنوان منبع ذخیره هوای فشرده استفاده می کنند.

 

دلیل استفاده

دلیل استفاده از تجهیزات هوای فشرده ( کمپرسور هوای فشرده ) برای صنایعی که به وجود قطرات آب و بخارات روغن حساس هستند می‌توان در کیفیت هوای فشرده مورد نیاز آنها اشاره کرد به عنوان مثال در بحث رنگ آمیزی پودری توسط ماشین آلات رنگ کاری وجود قطرات آب و بخارات روغن باعث به وجود آمدن حباب و یا لکه هایی می شود که کیفیت محصول را پایین می‌آورد بنابراین استفاده از تجهیزات جانبی جهت فیلترینگ هوای فشرده الزامی است.

کمپرسور اسکرو جهت فشرده کردن هوا از هوای آزاد یک اتمسفر استفاده می کند با توجه به اینکه حدوداً ۷۵ درصد هوای موجود دارای رطوبت نسبی است در اثر فشرده شدن هوا این رطوبت نسبی به قطرات آب تبدیل می گردد.

و از طرفی کمپرسورهای اسکرو اویل اینجکت مقداری از روغن خود را به ‌صورت بخارات روغن از داخل کمپرسور عبور می‌دهد و این دو دلیل اصلی جهت استفاده از تجهیزات جانبی به مانند درایر تبریدی و یا درایر جذبی و میکرو فیلتر ها می باشد. ( کمپرسورسازی آریا کمپرسور )

آریا کمپرسور
آریا کمپرسور

چگونه هوای فشرده مصرفی خود را محاسبه کنیم؟

کمپرسور هوا و تفاوت و سیستم عملکرد درایر جذبی و درایر تبریدی

رطوبت گیر یا تله آبگیر کمپرسور هوا چه کاربردی دارد؟

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 3 =

بالا