معرفی کتابمقالات خلاصه کتاب « قدرت اعتماد به نفس » نوشته برایان تریسی

معرفی کتابمقالات خلاصه کتاب « قدرت اعتماد به نفس » نوشته برایان تریسی

خلاصه کتاب « قدرت اعتماد به نفس » نوشته برایان تریسی 

کتاب قدرت اعتماد به نفس اثری بسیار کاربردی از برایان تریسی است. برنامه توسعه‌ فردی اعتماد به نفس که برای پیشبرد اهداف‌ توسط برایان تریسی تنظیم شده، در این کتاب برای مخاطبان به صورت کامل توضیح داده شده است.

برایان تریسی به شما کمک می‌کند تا تمام استعدادهای خود را شکوفا سازید تا تصویر شفاف‌ تری از موفقیت خود و چگونگی ساختن زندگی دلخواهتان کسب کنید. با آکادمی بازار برای مطالعه خلاصه ای از کتاب قدرت اعتماد به نفس همراه باشید.

با قدرت اعتماد به نفس استعداد های خود را شکوفا سازید
تمام استعداد های خود را شکوفا سازید، هر فرد مشهور و موفق به اندازه ای به شهرت دست می یابد که از توانایی هایش در یک مسیر مشخص بهره برداری کند. شما می توانید کیفیت زندگی خود را بسیار سریع تر از آنچه تصور می کنید، بهبود بخشید. در حقیقت تمام آنچه که به آن

نیازمندید عبارتند از:

میل به تغییر

تصمیم به عمل

انظباط در اعمال رفتارهای جدید که تصمیم به انجام آن می گیرید.

عزم راسخ و مقاومت تا زمانی که به نتایجی که قصد دارید، دست یابید.

شکوفاسازی استعدادها

اصل تفکر بر مبنای صفر در کتاب قدرت اعتماد به نفس

با بکارگیری اصل تفکر بر مبنای صفر در فعالیت خاص می توانید از خود بپرسید با توجه به دانسته های فعلی اگر در حال حاضر به این کار مشغول نبودم، آیا هرگز اقدام به انجام آن می نمودم؟

با بکارگیری این سوال در تمام جنبه های زندگی خود می توانید تصمیم بگیرید برخی کارها را بیشتر و برخی کارها را کمتر انجام دهید و یا اقدام به انجام برخی کارها کرده و به طور کلی دست از انجام برخی کارها برداریم.

برای دستیابی به موفقیت با استفاده از این راهبرد باید بتوانید عقب بایستید. زندگی خود را تجزیه و تحلیل نموده و تصمیمات خاصی بگیرید. سپس آن تصمیمات را دنبال کنید. با یافتن راهی برای انجام تعداد اندکی از کارها با ارزش و متوقف ساختن فعالیت های کم ارزش می توانید به

این مطلب را هم ببینید...
خلاصه کتاب ” سرمایه روانشناختی ” نوشته فرد لوتانز

صورت گسترده و کوتاه مدت کیفیت زندگی خود را در هر زمینه ای بهبود ببخشید.

اکنون بالقوه از این توانایی برخوردار هستید که درآمد و اوقات فراغت خود را دو برابر نمایید. در عصر جدید کارگران دانش به شما به دلیل دستیابی به موفقیت هایتان پاداش داده می شود نه به دلیل فعالیت هایتان، بر اساس نتایجی که به دست می آورید به شما حقوق داده می شود نه

بر اساس ساعت کاریتان.

با توجه به مباحث کتاب قدرت اعتماد به نفس در صورتی که بتوانید ارزش خود را دو برابر افزایش دهید، می توانید در آمدتان را نیز دو برابر افزایش دهید، با شناسایی کارهایی که بیشترین ارزش را برای شرکت و خود شما به همراه دارد.

اصل ۲۰/۸۰

تاکید قدرت اعتماد به نفس در بکارگیری اصل ۲۰/۸۰

یعنی ۲۰ درصد از فعالیت شما دلیل ۸۰ یا بیشتر ارزش کاری شماست.برایات تریسی در کتاب قدرت اعتماد به نفس خود عنوان می کند که شما می توانید تصمیم بگیرید زمان بیشتری را صرف کارهای با ارزش نمایید.

خود را متعهد سازید تا مسئولیت تمام جنبه های زندگی خود را بر عهده بگیرید، با این کار احساس قدرت فردی نموده. شما در افکاری قوطه ور می شوید که می توانید برای ایجاد حس تعامل و کامیابی در زندگی تغییر و تحولات لازم را بر خلاف تمام محرک های بیرونی انجام دهید.

قبول مسئولیت زندگی شما را در جایگاه راننده قرار می دهد. بنابراین قدم بعدی این است که خود را مسئول، متصدی شغل خود و رئیس شرکت خود بدانید.

افزایش سود با قدرت اعتماد به نفس

شرکت خصوصی شما می تواند از این سه راه سود اصلی خود را افزایش دهد:

راه اول: افزایش فروش و سود آوری

راه دوم: با کاهش هزینه ها و ثابت نگه داشتن میزان فروش و درآمد

راه سوم: به طور کلی با انجام کاری دیگر چنانچه انجام کارهای یک و دو غیر ممکن باشد.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که زمانی که خودتان را مشغول کار می بینید، آگاهی بیشتری نسبت به آن کار پیدا کرده و آن را بهتر انجام می دهید.

این مطلب را هم ببینید...
۵ عادت کوچک که از شما فردی شادتر می سازند

در فرایند نقطه کانونی می آموزید چگونه مهم ترین و حیاتی ترین فعالیت ها و رفتار ها را در هر زمینه شناسایی نموده و آگاهانه بر آن متمرکز شوید. در این صورت عملکرد بسیار بهتری خواهید داشت.

برنامه ی سلامت و تندرستی

برای اینکه بتوانید برنامه‌ای برای سلامت و تندرستی خود ترتیب دهید، باید ارزش‌ های خود را در این زمینه تعیین کنید، چشم‌ انداز بلند مدتی برای سلامت خود ایجاد کنید،.

اول از همه فهرستی از رؤیاها و آرزوهایتان در این زمینه ترتیب دهید، اهدافی جهت برخورداری از سلامت و تندرستی برای خود مشخص کنید، عوامل اصلی برخورداری از سلامت و تندرستی عالی را یاد بگیرید.

کتاب قدرت اعتماد به نفس می گوید عادت‌ هایی را که برای برخورداری از سلامت و تندرستی در تمام طول عمر خود به آن‌ها نیاز دارید در خود ایجاد کنید.

برایان تریسی

برایان تریسی تاکنون با بیش از ۱۰۰۰ شرکت و کمپانی بزرگ برای رونق در کسب و کارشان مشاوره داده است. او برای بیش از ۵ میلیون نفر در بیش از ۷۰ کشور سمینارهای آموزشی برگزار کرده است که درصد بالایی از مخاطبانش موفق شده اند در کسب و کار و تجارتشان به

موفقیت‌ های چشم‌ گیری دست پیدا کنند.

این نویسنده بزرگ سالانه برای ۲۵۰ هزار نفر سمینار آموزشی برگزار می کند. تریسی به مدت ۳۰ سال موضوعاتی مانند اقتصاد، تاریخ، کسب و کار، فلسفه و روانشناسی را تجزیه و تحلیل کرده و حاصل تحقیقات خود را در بیش از ۷۰ کتاب منتشر کرده است. بیشتر کتاب‌ های برایان

تریسی به زبان‌ های مختلف ترجمه شده‌اند و فروش بسیار بالایی را نیز داشته اند. همچنین تاکنون با شرکت‌ های بزرگ و عمومی و افرادی از جمله مدیران و کارکنان بسیاری از بزرگترین شرکت‌ های آمریکا صحبت کرده و مذاکرات او به اندازه ای تاثیرگذار بوده است که برای این افراد و

شرکت‌ ها موفقیت‌ های فوری و هم بلند مدت به همراه داشته است.

 

 

لینک کوتاه مطلب: http://gozaltabrizim.com/GozaLwnbDL
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا